Направете ја косата подолга, за минутаМода и убавина

Направете ја косата подолга, за минута

Преубава долга коса е сон за многу девојки. Иако е неопходно од време на време да ја скратите и освежите…

Сека Алексиќ удри по “колешките”Шоу бизнис и трач

Сека Алексиќ удри по “колешките”

Сека Алексиќ, пред два месеци, во врска со пртседателските избори изјави дека не гласала бидејќи не знаела каде се одржуваат…

Премиера: Александра Пријовиќ – “Клизав под“Музика и филм

Премиера: Александра Пријовиќ – “Клизав под“

Изминативе 7 дена ги промовираше 3 нови песни, а воедно и 3 нови спота, Александра Пријовиќ денес продолжи со исто…

Ова се најплатените ѕвезди во 2017 годинаШоу бизнис и трач

Ова се најплатените ѕвезди во 2017 година

Списанието Forbes ја објави листата на најплатените познати личности за 2017 година. Минатата година тоа беше Тејлор Свифт како ѕвезда…

Цеца и Бијонсе носат исти наочари за сонцеШоу бизнис и трач

Цеца и Бијонсе носат исти наочари за сонце

Светлана Цеца Ражнатовиќ покажа дека ги следи светските модни трендови и дека иде во чекор со најпознатите ѕвезди на денешнината.…

Премиера на Александра Пријовиќ за “Сепаре“Музика и филм
Премиера

Премиера на Александра Пријовиќ за “Сепаре“

Откако изминативе 7 дена ги промовираше 3 нови песни, а воедно и 3 нови спота, Александра Пријовиќ денес наставува со…

Дара Бубамара го извреѓа кумот на крштевкатаШоу бизнис и трач
Шокантно

Дара Бубамара го извреѓа кумот на крштевката

Овој викенд пејачката Дара Бубамара пееше на една крштевка, а после тоа се деси инцидент во кој ја изнервира кумот,…

Првата дама се всели во Белата Куќа со синот БаронШоу бизнис и трач
Сега сите уживаат во Белата Куќа

Првата дама се всели во Белата Куќа со синот Барон

Вчера и официјално Меланија и 11-годишниот Барон се преселија во Вашингтон.Доналд Трамп беше избран за претседател на САД, беше објавено…

Ана Ивановиќ се збогува со професионалното играње тенисСпорт
Ана изгледа прекрасно

Ана Ивановиќ се збогува со професионалното играње тенис

По долга и успешна кариера тенисерката Ана Ивановиќ и официјално се збогува со професионалното играње тенис. Организаторите на Ролан Гарос…

Која цена ќе биде билетот за Супер Купот ?Спорт
Дефинитивно одиме и ние

Која цена ќе биде билетот за Супер Купот ?

УЕФА денес официјално ќе го соопшти начинот на кој може да се аплицира за влезници за Супер Купот, кој ќе…