(Видео) Премиера за спотот на дуетот меѓу Ана и РастаМузика и филм

(Видео) Премиера за спотот на дуетот меѓу Ана и Раста

Ана Николиќ и Раста својата соработка ја почнаа за време на подготовките на последниот албум на Ана, “Лабилна“. Таа соработка…

Марго Роби фотографирана после тренингШоу бизнис и трач

Марго Роби фотографирана после тренинг

Глумицата Марго Роби многу е посветена на тренинзите, па неодамна папараците ја фотографираа пред едно студио во Лос Анџелес. Баш…

Девојки дали би носеле ваков костим за капење?Мода и убавина

Девојки дали би носеле ваков костим за капење?

Кога е во прашање модата, во оваа 2017 година се нагледавме сешто, кога единствено мото е: “Што полудо, тоа подобро.“.…

Маска на која се смее цел интернетМода и убавина

Маска на која се смее цел интернет

На црната маска се навикнавме, а сега се појави нова маска која ќе одстои на лицето почнува да се набубрува.…

Колку време треба да поминете во теретана за идеалното тело?Здравје и Фитнес

Колку време треба да поминете во теретана за идеалното тело?

Многумина се прашуваат колку време треба да поминат во теретаните за да дојдат до идеалното тело. А, овој пат ја…

Porsche го направи најмоќното 911 Turbo SАвто-мото
Најмоќната и уникатна модификација

Porsche го направи најмоќното 911 Turbo S

Aвтомобилот се разликува од основната варијанта со зголемена за 27 КС моќност на моторот, специјална боја и допплинтелна опрема. Како…

Какви костими за капење треба да облечат мажите ова лето ?Мода и убавина
Дали вие можеби размислувавте со какви купачи ќе се појавите ова лето на плажа ?

Какви костими за капење треба да облечат мажите ова лето ?

Слип гаќички или бермуди за капење се трендовите на машките костими за капење за лето 2017  кои наведуваат да се…

Каролина го промовираше новиот спот!Музика и филм
Предобро нели?

Каролина го промовираше новиот спот!

По кратката пауза и возбудата од судбоносното ДА, македонската пејачката Каролина Гочева сними нов спот со наслов „Свет без граници“.…