Како изгледа најмалиот автомобил на светот ?Авто-мото

Како изгледа најмалиот автомобил на светот ?

Британскиот производител Peel уште во 60-те години од минатиот век ги изработувал едни од најмалите автомобили во светот,како да ја…

Циндриќ – шампионски и спектакуларно пречекан во родниот ОгулинСпорт

Циндриќ – шампионски и спектакуларно пречекан во родниот Огулин

Еден од најзаслужните играчи за европската титула на Вардар е Хрватскиот репрезентативец Лука Циндриќ кој блесна во полн сјај на…

Даниел Кајмаковски од убавина качил некое кило плусФото Стории

Даниел Кајмаковски од убавина качил некое кило плус

Нашата македонска гордост, Даниел Кајмакоски моментално ужива во неговата улога на татко откако неговата сопруга Кристина на свет го донесе…

R.I.P БетменМузика и филм

R.I.P Бетмен

Адам Вест,или на јавноста познат по неговата улога на Бетмен во телевизиската серија од 60 тите години, почина на 88…

Пеџа рипна во тавчеШоу бизнис и трач

Пеџа рипна во тавче

Викендов eден од најпознатите урбани лик од Скопје, а воедно и еден од најпосакуваните ергени, Предраг Васиљевиќ – Пеџа конечно…