Aл Пачино во биографскиот филмМузика и филм

Aл Пачино во биографскиот филм

Американскиот глумец Ал Пачино ќе глуми во новиот биографски филм на режисерот Бери Левинсон. Филмот е приказна за поранешниот тренер…

„Скопје стрит-фестивал“ во Градски паркНастани

„Скопје стрит-фестивал“ во Градски парк

Овој викенд градскиот парк ќе биде збирно место за сите љубители на урбаната култура. Вчера од 17 часот, Градскиот парк…

Леброн Џејмс донесе победа за КливлендСпорт

Леброн Џејмс донесе победа за Кливленд

Леброн Џејмс заедно со Кајри Ирвинг беше најзаслужен за првата победа на Кливленд во големото НБА финале против Голден Стејт…

Џеј Ло е пресреќна со Алекс РодригезШоу бизнис и трач

Џеј Ло е пресреќна со Алекс Родригез

Џенифер знае се што се случува и не верува, бидејки Алекс е искрен кон неа.По трач муабетите дека Алекс Родригез…

Фестивал на органска храна во СкопјеЗдравје и Фитнес

Фестивал на органска храна во Скопје

Со мотото „Да ги победиме лошите животни навики – градиме здрава, зелена и органска иднина!“,се одржува седмиот Фестивал на органска…

Кристина Беквалац го објави првото селфи со синотЖивот

Кристина Беквалац го објави првото селфи со синот

Кристина Беквалац на крајот на Април стана мајка по втор пат, кога на свет го донесе синот Ноа, а денес…

Џони Деп во јапонска реклама за пивоШоу бизнис и трач

Џони Деп во јапонска реклама за пиво

По финансискиот скандал во кој Џони Деп го тужеше својот менаџер за измама на преку 40 милиони долари, 53 годишниот…

Еве зошто Кети Пери дури сега ја откри вистината за кавгата со Тејлор СвифтШоу бизнис и трач

Еве зошто Кети Пери дури сега ја откри вистината за кавгата со Тејлор Свифт

Откако Кети Пери за прв пат ја раскажа својата верзија од кавгата со Тејлор Свифт, многу се прашуваат што и…

Кајли Џенер обвинета дека ја украла идеата за новата колекција на облекаШоу бизнис и трач

Кајли Џенер обвинета дека ја украла идеата за новата колекција на облека

Кајли Џенер само што ја претстави новата колекција на маскирана облека, а веќе се сретна со озбилни обвинувања дека идеите…

Запознајте ги преубавите сестри на Дакота ЏонсонФото Стории

Запознајте ги преубавите сестри на Дакота Џонсон

Актерката Дакота Џонсон ја запознавме во двете продолженија на трилогијата Педесет нијанси и во други улоги кои ги играше во…