Рачна изработка на моќниот ЈагуарАвто-мото

Рачна изработка на моќниот Јагуар

Веќе следниот месец од одделот на Jaguar Land Rover SVO (Special Vehicle Operations), ни најавија претставување на најмоќниот Јагуар досега.…

Шкода произведе 1,5 милиони Октавии од третата генерацијаАвто-мото

Шкода произведе 1,5 милиони Октавии од третата генерација

Чешкиот произведувач соопшти дека од претставувањето на првата генерација на Skoda Octavia во 1996 година вкупно се продадени повеќе од…

Отворен најголемиот продажен салон со еден автомобилАвто-мото

Отворен најголемиот продажен салон со еден автомобил

Bugatti во центарот на Дубаи го отвори најголемиот продажен салон на светот во кој богатите купувачи можат да одлучат како…

Порше го произведе милионитиот 911!Авто-мото

Порше го произведе милионитиот 911!

Со темпото со кое се движи продажбата во автомобилската индустрија, не е чудно тоа што има одредени модели кои стигнале…

Електричните автомобили ќе се полнат во текот на возењето?Авто-мото

Електричните автомобили ќе се полнат во текот на возењето?

Телекомуникациската компанија Qualcomm во Франција ја презентираше пробната делница на патот кој им овозможува безжично дополнување на погонските батерии на…

Никогаш доста од Rolls-RoyceАвто-мото

Никогаш доста од Rolls-Royce

Sweptail моделот е инспириран од моделите на токму оваа компанија кои биле актуелни од 1920-тите години. Sweptail проектот на Rolls-Royce…

Nissan X-Trail потполно прилагоден за удобството на кучињатаАвто-мото

Nissan X-Trail потполно прилагоден за удобството на кучињата

Компанијата Nissan спровела истражување каде резултатите покажале дека скоро секој сопственик на куче го смета својот миленик за член на…

Првиот лебедечки мотор и официјално е во продажба!Авто-мото

Првиот лебедечки мотор и официјално е во продажба!

Компанијата “Hoversurf” од Сан Франциско го тестираше првиот лебдечки мотор, наречен “Scorpion 3”, кој изгледа како да излегол од научно-фантастичните…

Ферарито на Мајк Тајсон ќе биде дадено на аукција!Авто-мото

Ферарито на Мајк Тајсон ќе биде дадено на аукција!

Автомобилот Ferrari F50 сам по себе е доста импресивен, но овој пат станува збор за посебен модел, бидејќи му припаѓаше…

Херојскиот чин го уништи неговиот Tesla автомобил, но има изненадување!Авто-мото

Херојскиот чин го уништи неговиот Tesla автомобил, но има изненадување!

Убаво е чувството да се биде херој, а во случајот на овој возач на Tesla автомобил кој се ставил себе…