По долги години, Бред Пит и се извини на АнистонШоу бизнис и трач

По долги години, Бред Пит и се извини на Анистон

Новиот, трезен и чувствителен Бред Пит се свести и реши да почне да се извинува на оние луѓе на кои…

Toни Цетински се збогува од ЗагребШоу бизнис и трач

Toни Цетински се збогува од Загреб

Популарниот Тони Цетински си заминува од Загреб, градот во кој помина повеќе од половина од својот живот. Тој се враќа…

Омер Фарук Текбилек ќе го отвори Скопско лето 2017 годинаНастани

Омер Фарук Текбилек ќе го отвори Скопско лето 2017 година

Манифестацијата Скопско лето оваа година ќе се одржи по 38-ми пат, а организаторите најавуваат дека за свеченото отворање во Македонска…

Преубава колекција на Ели Сааб инспирирана од подводниот морски светМода и убавина

Преубава колекција на Ели Сааб инспирирана од подводниот морски свет

Ели Сааб нурна со фантазиите во длабочините на океаните за да ја дефинира визијата за новата ресорт колекција. Либанскиот дизајнер…

Како да пронајдете мотивација за тренинг и да ја одржите?Здравје и Фитнес

Како да пронајдете мотивација за тренинг и да ја одржите?

Да се разбереме – мотивацијата, кога конечно ќе ја пронајдете, ако не е правилно втемелена брзо ќе ја изгубите. А…

Утре одиме на Водно, „Осветли го Скопје” по петти патНастани

Утре одиме на Водно, „Осветли го Скопје” по петти пат

„Осветли го Скопје”, рекреативен настан од јавен карактер кој почна пред пет години, ќе се одржи повторно утре. Сите граѓани…

Што се случува кога пејачката Кеша дури три пати го замолува познатиот комичар дали може да го прегрне?Шоу бизнис и трач

Што се случува кога пејачката Кеша дури три пати го замолува познатиот комичар дали може да го прегрне?

Некои познати личности едноставно не сакаат странци да ги гушкаат во јавност, а тоа го покажа и познатиот комичар Џери…

Нов моден тренд – Мажи во чипкаста облекаМода и убавина

Нов моден тренд – Мажи во чипкаста облека

Момците баш умеат да ги пратат женските трендови и изгледа дека баш ги интересираат, само што не им стојат така…

Запознајте ја Николета, убавата заводничка од РоманијаУбавици

Запознајте ја Николета, убавата заводничка од Романија

Николета Вацулов доаѓа од Романија, а е родена на 3-ти декември 1988 година. Таа се занимава со моделство и глума,…

Полицајка која нема да ви пречи да ви стави лисици!Убавици

Полицајка која нема да ви пречи да ви стави лисици!

Саманта Сепулведа е жена која има убиствен изглед и доминикански корени, а работи како полицајка во Њујорк, што ја прави…