Неоткриени интриги за бракот на принцезата Дајана и принцот ЧарлсЖивот
Нови пикантерии

Неоткриени интриги за бракот на принцезата Дајана и принцот Чарлс

После толку години сеуште е актуелна интригата на овој кралски брак. Имено принцезата Дајана, не е единствената која што се…

Меланија и Иванка Трамп воодушевуваат со својата убавина и елеганција во ВашингтонМода и убавина

Меланија и Иванка Трамп воодушевуваат со својата убавина и елеганција во Вашингтон

Првата дама на САД, привлечната косоока Меланија Трамп, привлекуваше погледи во нежна креација во боја на шампањ од Моник Лулие…

Мелани Си им ја пееше победничката „We Are The Champions“ на ракометарите на ВардарСпорт

Мелани Си им ја пееше победничката „We Are The Champions“ на ракометарите на Вардар

Oткако ракометарите на Вардар ѝ одржаа лекција на Европа, и и докажаа кој е на врвот, освојувајќи ја Лигата на…

Kако се снаоѓа семејството Бекам во Африка?Шоу бизнис и трач

Kако се снаоѓа семејството Бекам во Африка?

Преубавата Викторија Бекам, заедно со актерот, нејзиниот сопруг Дејвид и своите деца изминатиот период престојуваа во Африка. За време на…

( Видео ) „Воините” уште еднаш го декласираа шампионот КливлендСпорт

( Видео ) „Воините” уште еднаш го декласираа шампионот Кливленд

„Воините” уште еднаш го декласираа шампионот Кливленд, овој пат со 132-113 за 14 победа во низа во плеј-офот.  Голден Стејт…

Бритни Спирс на концертот остана без микрофон, но и понатака “пееше”Шоу бизнис и трач

Бритни Спирс на концертот остана без микрофон, но и понатака “пееше”

Бритни Спирс вчера имаше концерт во Јапонија, кога и се случи една грешка која стана вистински хит на интернет. Во…

Верувале или не: Жените сега ја депилираат и косатаМода и убавина

Верувале или не: Жените сега ја депилираат и косата

Сигурно ви се случувало да сакате да направите пунџа или коњско репче, но да ви се случи нешто да не…

Ариана Гранде се вери?!Шоу бизнис и трач

Ариана Гранде се вери?!

Цел свет зборува за хуманитарниот концерт One Love Manchester, кој Ариана Гранде, со несебична подршка од колегите, го одржа во…

Премиерно: Северина – Мртов без менеМузика и филм

Премиерно: Северина – Мртов без мене

Голема прашина се крена околу новата песна  Мртов без мене и пред нејзиното излегување, со оглед на тоа дека пејачката…

ЈК го поддржува Душко на трибинитеШоу бизнис и трач

ЈК го поддржува Душко на трибините

Бешикташ се пласираше во Лига шампиони, а Јелена Карлеуша цело време го поддржуваше својот сопруг Душко Тошиќ од трибините. Таа…