Ова се ѕвездите кои сакаат да го покажуваат своето голо телоЖивот

Ова се ѕвездите кои сакаат да го покажуваат своето голо тело

Младиот актер Дарен Крис вчера ја шокираше јавноста кога постираше фотографија од себе на кое во прв план е неговото…

Бела Хадид во модните кампањи на Bulgari и Џузепе ЅанотиМода и убавина

Бела Хадид во модните кампањи на Bulgari и Џузепе Ѕаноти

Најновите ангажмани на 20-годишниот модел доаѓаат од Bulgari и Џузепе Ѕаноти. Популарната убавица позираше пред објективот на Тери Ричардсон за…

Lisca ги претстави новите костими за капењеМода и убавина

Lisca ги претстави новите костими за капење

Летната еуфорија се засилува, а заедно со неа и копнежот за релаксација и забава на прекрасни плажи. Lisca предлага модерни…

Хуманитарниот концерт на Ариана Гранде распродаден за само 6 минутиЖивот

Хуманитарниот концерт на Ариана Гранде распродаден за само 6 минути

Неодамнешниот бомбашки напад во манчестарската арена после концертот на Ариана Гранде не ги исплаши љубителите на музиката во тој град…

Рекордна цена на култната торба „Birkin“Мода и убавина

Рекордна цена на култната торба „Birkin“

Стапката на раст на вредноста на оваа чанта, којашто го одби името по англиската пејачка iи актерка Џејн Биркин, е…

Која е преубавата Изабела Ракониќ ?Мода и убавина

Која е преубавата Изабела Ракониќ ?

Харизматичната и преубава хрватица Изабела Ракониќ веќе шест години мами обожаватели на својот блог The Pile of Style, како и…

Ана Николиќ се повлекува од медиумитеШоу бизнис и трач

Ана Николиќ се повлекува од медиумите

Вчера е одржано финалето на Јас имам талент, а на членот на жирито Ана Николиќ ова и беше последно јавно…

Важеше за секс бомба, а денес е на работ на анорексијатаШоу бизнис и трач

Важеше за секс бомба, а денес е на работ на анорексијата

Манекенката Нина Мориќ важеше за една од најсексипилните манекенки од Хрватска, а славата ја стекна со појавување во видео записот…

Ким и Кање ќе го прослават на Бахамите 40тиот роденден на раперотШоу бизнис и трач

Ким и Кање ќе го прослават на Бахамите 40тиот роденден на раперот

Кање Вест на 8 Јуни ќе наполни 40 години, но уште од сега заедно со својата сопруга Ким и нивните…

ЈК и Душко уживаат на БосфорШоу бизнис и трач

ЈК и Душко уживаат на Босфор

Минатата недела се објави веста дека Душко Тошиќ ја изневерил Јелена Карлеуша, но пејачката се огласи за таа вест и…