Воздушно такси леталоМобилни и технологија

Воздушно такси летало

Пренос на 5 лица во летало кое би било воздушно такси разви компанијата Elytron Aircraft од Калифорнија, САД. Тој користи…

Колку чини култната торба „Birkin“ ?Мода и убавина

Колку чини култната торба „Birkin“ ?

Рачна торба на „Hermes“ од крокодилска кожа со дијамантски и златни украси уште еднаш го собори светскиот рекорд на наддавање…

Хуманитарниот концерт на Ариана Гранде распродаден за само 6 минутиНастани

Хуманитарниот концерт на Ариана Гранде распродаден за само 6 минути

Неодамнешниот бомбашки напад во манчестарската арена после концертот на Ариана Гранде не ги исплаши љубителите на музиката во тој град…

Роналдо ужива со својата девојка на КорзикаШоу бизнис и трач

Роналдо ужива со својата девојка на Корзика

Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез се релаксираат на Корзика. Парот беше уловен додека уживаше на идиличниот остров. Фотографиите ги засилија…

Пипа Мидлтон и сопругот Џејмс уживаат на меден месецШоу бизнис и трач

Пипа Мидлтон и сопругот Џејмс уживаат на меден месец

Пипа Мидлтон и Џејмс Метјус oткако ја завршија сагата околу својата свадба и ја крунисаа својата љубов со брак на…

Преку запалив мраз до нов вид на енергијаМобилни и технологија

Преку запалив мраз до нов вид на енергија

Откога започнала индустријализацијата на јагленот, поголемиот дел од енергијата светот ја произвел од фосилните горива, кои се еден од најголемите…

Хранливиот грејпфрутЖивот

Хранливиот грејпфрут

Грејпфрутот има само 103 калории – само неколку помалку отколку во голема банана. Но, освен што е нискокалоричен, кои се…

Како реагираат познатите на твитови поврзани со нив ?Шоу бизнис и трач

Како реагираат познатите на твитови поврзани со нив ?

Кој и да ја гледа емисијата на Џими Кимел веќе знае дека неговите гости си читаат брутални твитови за нив.…

Кои актери ќе ги видиме во Mamma Mia: Here We Go Again?Музика и филм

Кои актери ќе ги видиме во Mamma Mia: Here We Go Again?

„Mamma Mia: Here We Go Again“ ќе ја доживее својата премиера за една година, а најновите вести се дека и…

Историскиот филм „Викторија и Абдул“ доби свој трејлерМузика и филм

Историскиот филм „Викторија и Абдул“ доби свој трејлер

Првото официјално најавно видео за историската драма „Викторија и Абдул“ е достапно за широката јавност. Невреојатната приказна базирана на вистините…