Пријателство помеѓу риба и човекЗанимливости

Пријателство помеѓу риба и човек

Рибата што припаѓа на видот „овча глава“, живеела во близина, па Аракава ја гледал речиси секогаш кога нуркал и ја…

Уживајте во новата песна на „Ај кју“ насловена „Мојот крал“Музика и филм
Интересно летно хитче

Уживајте во новата песна на „Ај кју“ насловена „Мојот крал“

Скопското поп-рок трио „Ај кју“ по минатогодишниот хит сингл „Најдобар“, се враќаат со нова песна и видеозапис насловена „Мојот крал“. Станува збор за авторско дело…

Војвотката Кетрин шармираше во фустан на Гучи во лондонската галеријаМода и убавина
Преубава креација...

Војвотката Кетрин шармираше во фустан на Гучи во лондонската галерија

Славната припадничка на британското кралско семејство,Војвотката Кетрин, која има завршено историја на уметноста го посети музејот „Викторија и Алберт“ по повод…

Започнува 131 издание на ВимблдонСпорт
Ќе биде интересно...

Започнува 131 издание на Вимблдон

Со седум победи за две недели може да подигнете еден од четирите грен слем пехари. Седум врвни натпревари пред стотина…

Парис Хилтон со нова колекција на долна облекаМода и убавина
Mмм, заводливо..

Парис Хилтон со нова колекција на долна облека

По кратка пауза привлечната убавица Парис Хилтон реши да се врати во јавноста,и тоа благодарение на нејзината нова колекција за…

Венус Вилијамс предизвикала сообраќајна несреќа во која еден човек го загубил животот!Шоу бизнис и трач
Дали ќе одговара?

Венус Вилијамс предизвикала сообраќајна несреќа во која еден човек го загубил животот!

Американската тенисерка Венус Вилијамс (37) на 9 јуни предизвикала сообраќајна несреќа, а полицијата по тринеделната истрага утврдила дека Вилијамс е виновна…

10 најдобри места за патување сами#Убав живот

10 најдобри места за патување сами

Многу луѓе сакаат да патуваат со аранжмани на туристичките агенции, но има и такви кои на пат сакаат да идат…

Google може да ве препознае на фотографиитеМобилни и технологија

Google може да ве препознае на фотографиите

Google отпочна ново ажурирање на апликацијата Photos, која му овозможува да ги препознае луѓето на фотографиите. Иста опција ќе биде…

Уште една победа за МакедонијаМузика и филм
Браво

Уште една победа за Македонија

Синоќа се одржа финалето на „Неки нови клинци“. Македонски претставник беше младата Благица Ѕунѕоровска која ги отепја „Нека ми несване“…

Вино на штиклиНастани
30.06 | 19:00 - 01:00

Вино на штикли

Дата и време 30.06 | 19:00 – 01:00 Локација: Форца, Скопје Како дел од негувањето и ширењето на винската култура…