Дејмон Хил му ја прости грешката на Михаел Шумахер од минатотоАвто-мото
Екстра

Дејмон Хил му ја прости грешката на Михаел Шумахер од минатото

Дејмон Хил се присети на една случка од минатото, каде го обвини Михаел Шумахер дека намерно се забил во него…

После шест години закажа турнеја, па ја откажаШоу бизнис и трач
До побрзо оздравување

После шест години закажа турнеја, па ја откажа

Колумбиската пејачка Шакира ја откажа турнејата поради проблеми со гласни жици. Поп-ѕвездата ја закажа светската турнеја по шест години, но…

Ефес Анадолу потпиша договор со Тони ДагласСпорт
Вести

Ефес Анадолу потпиша договор со Тони Даглас

Ефес Анадолу потпиша договор со искусниот Тони Даглас, играч со големо НБА искуство. 31-годишниот Даглас настапуваше за Мемфис Гризли, но…

Бијонсе во новата година влегува со нова фризураШоу бизнис и трач

Бијонсе во новата година влегува со нова фризура

Оваа заминувачка 2017 година беше нејзина година. Впечатливо и завршува со драстични промени во стајлингот, поточно, фризурата. Бијонсе ја замени…

Џенова освои бод на гостувањето во ТориноСпорт
Вести

Џенова освои бод на гостувањето во Торино

Џенова освои бод на гостувањето во Торино во натпревар од 19.коло од Серија А со истоимената домашна екипа. Со овој…

Деми Ловато бира костими за капењеШоу бизнис и трач
За неа нема зима

Деми Ловато бира костими за капење

Деми Ловато ги израдува фановите со фотографија во секси костим за капење. Додека другите избираат празнични тоалети пред дочекот на…

Единсон Кавани изјави дека не е во лоши односи со НејмарСпорт
Вести

Единсон Кавани изјави дека не е во лоши односи со Нејмар

Единсон Кавани уште еднаш изјави за француските медиуми дека не е во лоши односи со Нејмар. Напаѓачите на ПСЖ се…

Десет најубави фустани кои доминираа на црвениот тепих во 2017Мода и убавина

Десет најубави фустани кои доминираа на црвениот тепих во 2017

Додека многу ѕвезди не изненадија со разни модни невкусови, постојат и такви дами кои преферираат вонвременска елеганција и гламур. Погледнете…

Прав детокс за организмот, црна лимонада!Здравје и Фитнес
Ќе пробаме..

Прав детокс за организмот, црна лимонада!

Последниве неколку денови, црната лимонада стана вистински хит и на Инстаграм иако на прв поглед може да изгледа необично и…

Серена Вилијамс со пораз во егзибициски мечСпорт
ќе се врати

Серена Вилијамс со пораз во егзибициски меч

Серена Вилијамс го одигра првиот меч, откако ја роди ќерката Алексис Олимпија, а кам-бекот во егзибициски меч во Абу Даби…