15 Инстаграм моменти на кланот Кардашијан-Џенер кои ја обележаа 2018.

15 Инстаграм моменти на кланот Кардашијан-Џенер кои ја обележаа 2018.

Семејството Кардашијан и Џенер се секогаш на висина на задачата кога станува збор за фотографии на социјални мрежи! Ви ги претставуваме петнаесетте незаборавни и провокативни инстанграм фотографии на познатите сестри кои оваа година го изгореа интернетот!

На самиот почеток на листата, Ким Кардашијан во Шанел купаќи.

View this post on Instagram

Chanel vintage, lets please be specific

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

Прославата на роденденот на Кајли Џенер не е посебна поради прославата на нејзиниот 21-ти роденден, туку и поради новата фризура на фатална русокоса чија подготовка траеше скоро два дена.

View this post on Instagram

💕

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on

Ким не е единствената од семејството што сака да ја претстави голотијата. Куртни Кардашјан многу пати нè изненади оваа година со полу-голи фотографии на Instagram.

View this post on Instagram

don’t be shady, be a lady☀️

A post shared by Kourtney Kardashian (@kourtneykardash) on

Од друга страна, Клои Кардашијан беше ѕвезда што инспирираше многу млади мајки! Имено, само пет месеци по породувањето, Клои сподели фотографии на рамен стомак на инстанграм.

View this post on Instagram

💚 Forever Thankful For It ALL 💚

A post shared by Khloé (@khloekardashian) on

Кајли и Кендал Џенер неодамна направија серија фотографии на инстанграмот што го запали интернет!

View this post on Instagram

love u sister @kendalljenner

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on

Ким неодамна го лансираше својот нов парфем, а шишето е дизајнирано во облик на нејзиното тело! За таа прилика, ѕвездата постави слика за инстанграм.

Кајли ги израдува фановите кога се пресоблече за ноќта на вештерките во еден од костумите од Fashion Show на Victoria’s Angels во 2015 година.

View this post on Instagram

⭐️👼🏼

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on

Триесет и девет годишната Куртни предизвика лавина од коментари по фотографијата на мексиканското издание на списанието CQ каде позира гола.

View this post on Instagram

@gqmexico

A post shared by Kourtney Kardashian (@kourtneykardash) on

Откако Клои ја објави веста дека е бремена, таа објави фотографија од стомакот во 29та недела од бременоста.

View this post on Instagram

With great love… 💌

A post shared by Khloé (@khloekardashian) on

Кендал Џенер не престана да воодушевува со провокативни фотографии!

View this post on Instagram

keeping my feelings low key

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

Родени во само четири месеци разлика, десетмесечната Чикаго Вест, деветмесечната Сторми Вебстер и седуммесечната Тру Томпсон, позираа за фотографија која заврши во Инстаграм на Ким Кардашијан.

View this post on Instagram

💕 The Triplets 💕

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

Кортни примами воздишки кога објави селфи со сега веќе поранешното момче Јонес Бенџима.

View this post on Instagram

#mycalvins #ad @calvinklein

A post shared by Kourtney Kardashian (@kourtneykardash) on

Крис, Клои и Тру направија заедничка фотографија додека беа на одмор на Бали.

View this post on Instagram

Trying to do our best Cardi B 😝

A post shared by Khloé (@khloekardashian) on

Без оглед на тоа колку провокативните фотографии привлекоа внимание, ништо не ги фасцинираше обожавателите на ѕвездата повеќе од фотографијата на која Кајли потврди дека ја родила ќерката!

View this post on Instagram

stormi webster 👼🏽

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on

За крај, групна фотографија на сестрите и Крис Џенер на прославата на 21-от роденден, Кајли Џенер.

View this post on Instagram

BIRTHDAY BEHAVIOR! WERE ALL TURNING 21!!

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on