10 најскапи пластични операции на познатите

10 најскапи пластични операции на познатите

Во продолжение Ви ги претставуваме најинтересните и најскапи естетски корекции:

  1. Blake Lively – 7.300 долари

Оваа актерка со помош на естетската хирургија го стесни носот, а и очите.

https://www.instagram.com/p/BV6kmcOgfLh/

2. Megan Fox – 8.000 долари

Актерката има направено гради, уста, јагоди, па дури и нејзиното лице и вратот се полни со ботокс.

#meganfox #plasticsurgery #cosmeticsurgery

A post shared by Celebrity Plastic Surgery (@plasticsurgeryceleb) on

3. Nicki Minaj – 11.500 долари

Пејачката направи комплетна трансформација на нејзиниот изглед, а најшокантно е белењето на кожата. Покрај тоа, таа управуваше со носот и ги прошири градите и нејзиниот задник со силикони.

She bought all herself…#nikiminaj

A post shared by No More Insecurities (@fakecelebstar) on

4. Kim Kardashian – 16.500 долари

Најпознатат старлета го има оперирано носот, како и Ники има ставено селикони на градите и задникот.

5. Lil Kim -19.625 долари

Прво ја избледе кожата, потоа ги прошири градите и усните. Познато е дека има и липосукција на телото.

6. Vivica A. Fox – 26.000 долари

Освен ботокс, актерката Вивика Фокс ги зголеми усните и го затегнуваше лицето. Таа, исто така, стави силикон на нејзината вилица и градите.

7. Caitlyn Jenner – 60.000 долари

Со цел да го промени својот изглед, поранешниот спортист мораше да потроши голема сума пари. Познато е дека хиругот мораше да ги отстрани машките линии на неговото лице за 10 часа. Сепак, вилицата не можеше да се промени целосно.

8. Kris Jenner – 70.000 долари

Таа прво ги крена градите и потоа одлучи да ги намали. Нејзиното лице е полно со ботокс.

9. Demi Moore – 500.000 долари

Иако демантираше дека нема естетски зафати, но на крајот таа призна дека го средила лицето и вратот.

#demimoore #actress #instagram #women #beautiful #sexywoman #beautifulwomen #goodactress

A post shared by Krista (@888krista888) on

10. Kylie Jenner – 2.000.000 долари

Кајл Џенер инвестираше 2.000.000 долари и целосно го трансформираше својот изглед.