Живот

 • Руската тенисерка Марија Шарапова потсети на гламурозните 50-ти и 60-ти години од минатиот век во новиот...
 • Во САД повторно се враќа невиноста во мода и, според истражувањето, бројот на млади помеѓу 14 и 24 години...
 • Најскапата слика на светот, делото на Пикасо "Акт, зелени лисја и гради", за првпат ќе биде изложена во...
 • Го добила натпреварот со својот тим, заминала да се породи, и по три часа повторно се вратила на кошаркарските...
 • Една двојка од Австралија доживеала неверојатно искуство на три илјади метри над земјата во леталото aAirborne...
 • Одговорот на прашањето: Што покрај сексот ги окупира мислите на мажите е - ништо! Барем така може да се заклучи...
 • Сексипилната Американка Кајли Бисути е новото лице во јатото ангели на "Victoria's Secret". Таа се...
 • Норвешкиот музичар Терје Исунгест свиреше во внатрешноста на заледени водопади, на врвот од 3.000 метри...
 • Жените кои имаат висок глас, но и мажите со подлабок глас почесто се одлучуваат на неверство, соопштија...
 • Кандидатките за Мис Чешка изгледа дека нема да добијат прилика да се натпреваруваат за титулата затоа што...
 • Иако делува како некој објект од научно фантастичните филмови, оваа бизарна пловечка метропола би можела да...
 • Рускиот вселенски брод од 1961 година ќе биде ставен на аукција на 12 април во Москва по повод одбележувањето...
 • Не, ова не значи дека кинеската армија живее со векови во минатото кога гулабите писмоносци биле користени...
 • Ова ретко и добро сочувано дело на стар "Louis Vuitton" прибор за патување, познатиот "Malle Chaussures" куфер...
 • Во Кина случајно беше откриена неверојатно добро зачувана 700-годишна мумија. Овие воодушевувачки фотки...
 • На 12 март во Сингапур, познатата Куќа на Реми Мартен ќе понуди уникатно шише од познатиот коњак Louis XIII,...
 • Контроверзната американска пејачка Лејди Гага беше дел од ревијата на "Thierry Mugler" која се одржа на модната...
 • Теоријата дека едно јаболко на ден го продолжува животот е потврдена од научниците, верувале или не, со...
 • Меган Фокс е заштитно лице на кампањата за долна облека на "Armani", а неодамна е направен и каталогот за...
 • Тројца крадци кои пред неколку месеци украле виолина страдивариус, вредна 1,2 милиони фунти, неколку дена...