Живот

 • Личниот тренер на актерката мораше да ги демантира гласините дека таа боледува од анорексија, пишуваат...
 • "National Geographic" ja објави фотографијата на лицето на "најтипичниот претставник на човечкиот род", која ја...
 • Американецот Џонатан Дојл, кој има навика да се маскира во митското суштество Големо стопало, ja тужи...
 • Минатото лето кружеа гласини дека "LVMH" планира да го воведе неодамна стекнатиот бренд "Princess Yachts"...
 • Среќно е момчето кое живее во оваа соба, a според изгледот на фотографиите, многу луѓе би се сложиле дека вака...
 • Ова се четири знаци за предупредување кои покажуваат дека врската се ближи кон крајот и обично се појавуваат по...
 • Сликовито и поучно. Погледнете зошто атрактивни плавуши не треба, ама навистина не треба да си играат...
 • Иако на секој производ можеме да најдеме информации за состојките и нивните количини, па и за евентуалните...
 • Заносната филипинска актерка Анџелика Панганибан гордо се насмевнува на страниците на еден календар...
 • Судот во Џенова денес им изрече вкупно 11 години затвор на првоосомничениот Иван Богданов, и тројцата српски...
 • Откако неодамна позираше со својата сестра Камила во долна облека со животински принт, Мариана Давалос...
 • Американските научници се пред ново револуционерно откритие - отров од пајак кој е помоќен од најпознатиот лек...
 • Сето време кое просечен корисник го поминува уредувајќи го својот профил, тагнувајќи фотографии и менувајќи...
 • Службениците на крајбрежната стража во Полска спасиле еден пијан жител кој отпловил на отворено море на ледена...
 • Сите сме ја почувствувале онаа еуфорија која не обзема кога учествуваме во победничкиот тим, но некои од нас...
 • Една млада девојка од Романија доби внук на 23 години и со тоа стана најмладата баба на светот, пренесува...
 • Според последните сознанија, над една третина од луѓето во текот на денот ги "совладува сонот" поради...
 • Леталото "Chandrayaan-1" кое е дел од индиската истражувачка организација, откри пештера на Месечината, долга...
 • Ова е дефинитивно тажна слика за вљубенците на животните, каде бебето мајмунче се држи за грбот на една...
 • Публиката и вљубениците во Кокта пијалокот имаат нов омилен лик од он лајн аудицијата Невергрин. Нејзиното име...