Живот

 • Германскиот еко-индустријалист Гвидо Крас се реши да ја продаде својата супер јахта "Silver Zwei", кoja е долга...
 • Полицијата во Кина била изненадена кога забележала човек кој по улица "возел" две колички за судирање, какви...
 • На насловната страна на новиот број од магазинот "People" е најавено интервјуто со славната пејачка и глумица...
 • Германската медиумска куќа "NDR" објави снимка од непознат објект над нуклеарната електрана Фукушима...
 • Се сомневате дека вашиот партнер не ви е верен, но немате конкретни докази? Не ви се ни потребни, затоа што ако...
 • Колумбиецот Орландо Дјук е победник на завршниот турнир на "Red Bull" скоковите во вода кој се одржа во...
 • Една анкета покажа дека фановите на групата "Coldplay" се најмалку склони кон секс на првиот состанок...
 • На премиерата на филмот "The Conspirator" во Њујорк во понеделникот вечер се собрaa голем број селебрити ѕвезди...
 • Манекенката Кендис Сванопел е најновата жртва на неумешниот Фотошоп на "Victoria's Secret". Презгодната убавица...
 • Тој содржи повеќе сол од четири пакетчиња чипс и ќе ви требаат часови џогирање за да ги потрошите...
 • Дали сте подготвени да учествувате во изградбата на потполно нова цивилизација? Бен Веи, 31-годишниот...
 • Човекот кој бил осакатен во страшна планинарска несреќа, денес повторно може да планинари благодарение...
 • Еден глумец од Хонгконг постави бизарен рекорд - за еден ден снимил дури 5 сцени во кои умира. Ло Лок-лам (63)...
 • Иако е во тинејџерските години од нејзиниот живот, таа е веќе многу повисока од родителите и со нејзините...
 • Деновиве се појавија видео записи на сударот при кој најголемиот авион на светот - "A380 Jumbo jet" се судри со...
 • Бактериите се насекаде околу нас, не можеме да ги избегнеме, па затоа и нема причина да се "драматизира" околу...
 • Вида Гуера е 37 годишен кубанско-американски модел и пејачка, чиј задник, машките весници го прогласија...
 • Алкохолот се апсорбира во крвта, а потоа преминува во водата во клетките. Но, затоа што жените имаат помалку...
 • Зградата "Aldar HQ" во главниот град на Обединетите Емирати, Абу Даби, е висока "само" 110 метри, но со својот...
 • "NASA" повторно објави неверојатни снимки од сонцето каде загреаниот гас од сончевите пеги е можеби секојдневна...