Здравје

Во летниот период може да се случи многу долго да сме во автомобилот, особено ако тргнеме на летовање. Но, дали...
Поради ниската калорична вредност вештачките засладувачи се препорачуваат на личностите кои се на диета, оние...
Сите ние објавуваме фотографии со желба за собирање на што повеќе лајкови, без разлика дали сакаме да си го...
Пред околу 25 години научниците претпоставуваа дека постојат две фази во нашите животи - детство и возрасна...
Принцезите од филмовите на Дизни, како Елса од цртаниот филм "Frozen", Џасмин од "Aladdin" и Ариел од "The...
Американските научници од Охајо Стејт Универзитетот предупредуваат дека неделното работно време подолго од 60...
Дали некогаш сте помислиле дека сте премногу стари за да направите нешто? Ако одговорот е да, тогаш Ернестин...
Во главниот град на сојузните држави во Аризона, измерена е температура од 47,2 степени целзиусови, што е
Со генетска и молекуларна анализа на 60 генерации глувци, едните кои биле склони на дебелеење и другите...
Веруваме веќе знаете дека јогата не е ни малку лесна. Наспроти врежаното мислење дека "секој го може тоа"...
За поголемиот дел од луѓето кои започнуваат со држење на диета и го менуваат начинот на исхрана за да ги...
"Не постои подобра обувка за моите нозе", тврдат многу фанови на Крокс обувките кои се исклучително...
Знаеме дека станувањето наутро им паѓа особено тешко на голем број луѓе, особено ако е понеделник, но овие...
Не е необично да се изгуби толеранцијата на млеко и млечни производи со тек на време, особено доколку се земе...
Заборавете ги салатите, она што ви треба за слабеење е сланина, сирења и јајца. Еден здравствен гуру открива...
Исто како и вашиот кревет кој треба да го користите само за спиење, WC шолјата треба да ја користите за една „...
Со децении се сметаше дека доручекот е најважен оброк во текот на денот, неопходен за метаболизмот да стартува...
Од оваа есен жителите на Сан Франциско ќе може да „дуваат“ додека ги затегнуваат мускулите. Новата теретана...