Здравје

Научниците велат дека премногу алкохол може да предизвика висок крвен притисок, што го зголемува ризикот од...
За брзата храна веќе знаете - брзо согорува, не содржи многу корисни состојки, и за брзо време откако ќе ја...
На страна од добрите гени и секојдневните напорни тренинзи, Ангелите на Викторија ја откриваат својата тајна за...
На радост на милиони жени, измислена е првата чоколада против менструални болки, а да биде уште поинтересно,...
Според извештајот објавен во магазинот "Neurology", најстресната работа е онаа како келнер/келнерка. За разлика...
Не треба да бидете научник за да знаете која музика има релаксирачко влијание, но научниците и официјално ја...
Велат дека умереноста е клучот за долг и здрав живот, а ова посебно се однесува на тоа што внесуваме во себе....
Во деновите пред менструалниот циклус многу жени чувствуваат надуеност, променливо расположение и огромен...
Банани, лимони, ананаси... Не е важно додека е жолто...
Нема ништо полошо од тоа кога уморни лежите во креветот и се мачите да заспиете, но и покрај тоа што сте...
Сакате да се ослободите од неколку вишок килограми? Решението за тоа би можело да биде пиење на вино пред да...
Доколку сеуште не стигнала до вашиот инстаграм профил, ова е црната лимонада - најновиот тренд по кој полудеа...
Сомневањето во сопствените способности може да направи да стоиме во место. Ова се однесува на луѓето на кои...
Кој не сака да биде среќен? Сепак, знаеме да заглавиме со навики кои воопшто не ни помагаат во тоа. Престанете...
Новото истражување на "Biological Psychology" вели дека јадењето под стрес не е реален изговор зошто сте ја...
Со години, многу од нас не можат да си го замислат животот без ова слатко задоволство. Но иако е толку вкусна,...
Во рамките на глобалната кампања за борба против ракот на дојката, симболот на Париз - Ајфеловата кула во...
Ова се црни денови за глутенот... Сѐ повеќе луѓе го исфрлаат од исхраната, а потоа ги убедуваат и сите други...