Здравје

Како да немаше доволно бенефити, сега виното се поврзува и со полесното губење на несаканите килограми...
Дали некогаш сте се запрашале колку навистина ве штитат шарените чадори за сонце што ги носиме на плажа?
Доколку баравте причина повеќе да се напиете уште една шолја кафе, еве ја - научниците од Медицинскиот факултет...
Сигурно и вашиот фризер ова ви го кажал барем еднаш, а сега и експертските истражувања потврдуваат -...
Секоја професија е стресна на свој начин и со себе носи бројни предизвици (освен ако не чувате бебиња-панди во...
Реномираната известувачка агенција Ројтерс објави вест која ќе ги разочара љубителите на Нутела - знаеме дека...
Знаеме дека во овие студени денови тешко се одделувате од креветот, но има нешто добро и во тоа да бидете...
Лалех Мохмеди е таткото кој нашол навистина креативен начин да го натера својот син да јаде здрава и органска...
Појадокот е најважниот оброк, а тоа добро го знае и 19-годишната Кајли Џенер, која на својата апликација...
Зимските празници се денови кога знаеме да се опуштиме, да не' понесе еуфоријата и да испиеме по некоја чашка...
Истражувачите од Калифорнискиот Универзитет открија дека осаменоста игра важна улога кога се работи за...
Зависниците од дрога и нивните семејства знаат колку долга и тешка е борбата за откажување. Иако за жал не...
Клои Кардашијан, која некогаш важеше за "дебелката" сестра во семејството, сега е на пат да стане најзгодната...
Масните намирници, како што се сирењето, путерот и павлаката, најчесто се сметаат за едни од виновниците за...
Без разлика дали сте во врска или не, сите луѓе сакаат да привлекуваат внимание и да бидат атрактивни за...
Консумирањето на три шолји кафе на ден го намалуваат ризикот од деменција, тврдат научниците. Познато е дека...
Ова е официјално најскапото сирење на светот. Замислете, само еден килограм сирење од магаре чини 1.035 евра!
Нормално, помеѓу  секое одење на фризер, боење, фенирање и пеглање, речиси е невозможно косата да не се...