Здравје

Дали знаете кое масло е најдобро за вашето срце? Кардиологот Џон Кан од Американската Асоцијација на Кардиолози...
Доколку барате начин да ги согорите маснотиите во својот организам, наместо скапи часови и напорни тренинзи,...
Модерното живеење наметнува огромен број на секојдневни обврски за кои понекогаш ни 24 часа не се доволни, па...
Оваа намирница луѓето обично или ја обожаваат или не можат да ја стават во уста. Се работи за авокадото, но...
Да почнеме прво со позитивните страни - според Американската Асоцијација на Стоматолози, џвакањето мастики...
Кристи Бринкли беше една од најпознатите модели од 80-те, и иако денес има 63 години, изгледа како воопшто да...
Иако сите луѓе на оваа планета секојдневно спијат по неколку часови во текот на ноќта, па дури и преку денот,...
Веројатно не сте знаеле дека оваа едноставна и евтина намирница која можете да ја пронајдете во секој...
Доколку една од вашите новогодишни резолуции беше да изгубите некој килограм и да ја постигнете саканата тежина...
Секој си има свој начин и свој ритуал на пиење кафе и не пробуваме да ве разубедиме, но овие информации сигурно...
Посебно во овие студени зимски денови, знаеме колку е тешко да станете од топлата и мека постела и да се...
Многу новогодишни резолуции почнуваат со желбата оваа година да почнете да се храните поздраво и да се грижите...
Дека гушкањето е едно од најубавите работи е добро познато, а сега имаме и научни докази дека тоа е добро за...
Како да немаше доволно бенефити, сега виното се поврзува и со полесното губење на несаканите килограми...
Дали некогаш сте се запрашале колку навистина ве штитат шарените чадори за сонце што ги носиме на плажа?
Доколку баравте причина повеќе да се напиете уште една шолја кафе, еве ја - научниците од Медицинскиот факултет...
Сигурно и вашиот фризер ова ви го кажал барем еднаш, а сега и експертските истражувања потврдуваат -...
Секоја професија е стресна на свој начин и со себе носи бројни предизвици (освен ако не чувате бебиња-панди во...