Запознајте ја сексипилната Грејс

Запознајте ја сексипилната Грејс

Грејс е фотомодел од Јужна Кореја. Најпозната е по појавувањето во емисијата “Wild ‘N Out”. Исто така, таа се појави и во спотот за песната “Burn”, која ја изведуваат Мик Мил и Бик Шон.

Родена е во 1993 година во Јужна Кореја, а моментално живее во Соединетите Американски Држави.

Грејс многу ги сака тетоважите и вели дека поради нив се чувствува многу секси. Иако потекнува од Азија, таа многу го сака афро-америнаксиот стил, поради што се труди да го прилагоди својот изглед во таа насока.

Без оглед на нејзиниот избор, секако Грејс е една од оние девојки кои привлекуваат внимание и не остануваат незабележани.