Запознајте ја русокосата девојка од плажата

Извор: ЗаЗабава | Објавено: 14.03.2017 - 12:15

Згодната Карина Ирби потекнува од Австралија. Таа е дизајнерка на бикини, која постигна неверојатен успех "преку ноќ" и сега води бизнис, кој вреди милион долари. Пред да стане дизајнерка, таа обожаваше да сурфа и постојано носеше бикини.

Дваесетгодишната Карина, сама започна да се занимава со дизајнирање. Своите производи постојано ги рекламира на социјалните мрежи. Во декември, претходната година, за само 45 минути, таа продаде 1000 парчиња во 24 различни модели. За нејзиниот успех, секогаш е потребен добар маркетинг.

Убавата Карина помина многу часови на "YouTube" со цел да научи како се дизајнираат костими за капење, а кога започна со својот бизнис, не знаеше што да очекува. Но сепак, постојано веруваше во својот сон.