Запознајте ги двојниците на познатите

Извор: ЗаЗабава | Објавено: 22.04.2017 - 20:15

Барак Обама, Бритни Спирс, Владимир Путин се само неколку од ѕвездите кои имаат двојници низ светот.

Иако некој доколку би ги видел на улица би помислил дека се познатите актери и пејачи кои пробале да се маскираат за да го избегнат вниманието, вистина е дека лицата се едноставно наградени поради тоа што поседуваат лица на познати ѕвезди.

Еве некој од нив:

Барак Обама

Бритни Спирс

Владимир Путин

Џорџ Клуни

Морган Фримен

Леонардо ДиКаприо

Бред Пит