Занимливости

Ова неверојатно видео ќе ви покаже дека и рибите чувствуваат и имаат најдобри пријатели, и дека овие суштества...
Потопла од сивата а поладна од бежот, на палетата за најпосакувана боја во домовите во новата 2017 година се...
Марина Пиро е девојката од Италија која одлучи да го обиколи светот со своето посвоено куче Оди и со своето...
Белезите од раѓање доаѓаат во секаква форма, и иако генерално не се ништо страшно, многу луѓе се срамат од нив...
Бразилецот Вагнер Фигеиредо де Лима и неговиот коњ Серено биле најдобри пријатели, се' додека Вагнер трагично...
Социјалната мрежа Инстаграм ја објави листата на 10-те најпопуларни хотели кои најмногу беа објавувани и...
Чинар Енгин е преслаткото бебе од Турција кое се роди со белег во форма на срце на челото...
Со новата одлука на владата на Кина, до крајот на 2017 година целата трговија со слонова коска ќе биде...
Оваа прекрасна и трогателна реклама за Адидасе дело на 26-годишниот студент по филмска режија, Јуџин Мерхер...
Не велиме дека пцуењето е воспитано или пожелно однесување, но според новото истражување на научниците од...
Малку е потребно за вашиот дом да изгледа како волшебните соби кои ги гледаме и ги обожаваме на Пинтерест...
Овие необични зданија изгледаат како од нив да ќе излета некој негативец од филмовите со суперхерои...
Колку повеќе повторуваме, толку повеќе забораваме дека најголемата сила во универзумот е љубовта! Во новата...
Браќата треба да се чуваат едни со други, а токму тоа го направи малиот Броди Шоф од Јута кога го спаси своето...
Мерилин Монро можеби е симбол за гламурот на стариот Холивуд, но кога ќе ги погледнете новите необјавени...
Кога мислите дека се' сте виделе, Мајка Природа ќе ве воодушеви со нешто ново - запознајте ги Акхал Теке,...
Данскиот илустратор HuskMitNavn пронајде интересен и креативен начин да им даде живот на своите цртежи...
Повеќе од 100 години се веруваше дека причината за потонувањето на легендарниот брод Титаник е удар во санта...