Занимливости

10-годишните Грејси и Одри се идентични близначки родени во Кина кои до денес не знаеле една за друга бидејќи...
Креативниот ентузијаст по име Коне Меи ги сподели овие интересни идеи за тоа како можете да ги искористите...
Откако чоколатца и грицки почнале да исчезнуваат од продавницата на родителите на Синди Ким од Торонто, таткото...
Со повеќе од 7.7 милиони прегледи за еден ден, овие големи девојки станаа вистинска интернет сензација. Се...
Уникатниот дизајн на оваа лампа со прекинувач кој левитира е нешто што не сте го виделе досега, а дефинитивно...
Оваа зима е една од најстудените што ѝ се случиле на Европа во последниве години, како што и сами почуствувавме...
Наскоро во Тајпеј, главниот град на Тајван, ќе биде отворен луксузен облакодер, кој покрај тоа што изгледа...
Манекенката која се обидува да стане актерка, Кара Делавињ, во последно време не беше многу присутна на...
Оваа случајна фотографија стана вистински хит на интернет откако луѓето забележаа дека симпатичната девојка на...
Една студена декемвриска ноќ на улиците во Фресно, Калифорнија, Џанин Ласет забележала бездомник кој лежел на...
Чинчилите со право важат за едни од најслатките животинчиња во природниот свет - рајско мекано крзно, мали...
Тони Футура е дигиталниот уметник од Берлин кој е авторот на оваа одлична надреална уметност која ги исмева...
Еден добар човек по име Нелсон Вилсон излегол на студот за да си ги нахрани коњите, кога здогледал едно врапче...
Студентот по режија Еуџен Мерхер од Германија реши да направи извонреден спот за брендот за спортска опрема "...
Ова неверојатно видео ќе ви покаже дека и рибите чувствуваат и имаат најдобри пријатели, и дека овие суштества...
Потопла од сивата а поладна од бежот, на палетата за најпосакувана боја во домовите во новата 2017 година се...
Марина Пиро е девојката од Италија која одлучи да го обиколи светот со своето посвоено куче Оди и со своето...
Белезите од раѓање доаѓаат во секаква форма, и иако генерално не се ништо страшно, многу луѓе се срамат од нив...