Занимливости

Иако дождот е неопходен за планетата Земја да постои и да не умре од дехидрација, некои луѓе го сфаќаат лично и...
Кога врне снег во градовите, на улиците и на тротоарите се фрла сол која го топи снегот (добро, кај нас и не...
Кејси Богс и нејзиниот сопруг не биле сигурни како ќе реагираат нивните четири посвоени кучиња и една мачка...
Кјото до денешен ден има репутација на најубавиот град во Јапонија, толку убав и уникатен што е под заштита на...
Оваа статија ќе ги интересира милионерите и милијардерите, бидејќи овие острови чинат мноогу. Но, тоа не значи...
Доколку некогаш сте фантазирале да дадете отказ од досадната работа, да продадете се' што поседувате и да...
Доколку сте креативни и практични, можете да направите многу со малиот простор, но можеме да кажеме дека...
Јапонскиот уметник Тацуо Танака уште од 2011 година ги создава овие неверојатни минијатури кои покажуваат дека...
Бајкалското езеро е најдлабокото и најчистото езеро во Европа и е прекрасно само по себе, но замислете што се...
Ќе морате да погледнете двапати доколку сакате убаво да ги видите овие животни, од едноставна причина што се -...
Цела 2016 година беше во знакот на "hygge", односно топлиот и удобен животен стил инспиириран од данската...
Мигел Анхел Белинчон Бухес е уметникот кој се потпишува на овие неверојатно убави огромни уметнички дела...
По смртта на најзиниот татко, Кралот Џорџ VI во Февруари 1952 година, Принцезата Елизабета стана Кралица на 25-...
Поради силните снежни навеви, Зоолошката градина во Орегон беше затворена, а еден од работниците на скии отиде...
Од време на време интернетот нѐ воодушевува со некој нов хит посветен на уживањето во храната, а кога се работи...
Секоја сезона од популарното шоу "The Bachelor" доаѓаат нови и нови девојки кои се борат да го освојат ергенот...
Фотографот Тимоти Џозеф Елзинга бил разбуден околу 01:30 часот по полноќ од страна на неговото 2-годишно синче...
Добрите идеи не се наоѓаат толку често, па кога ќе ги најдеме сакаме да ги споделиме со вас!