Занимливости

Славниот писател Оскар Вајлд еднаш рекол: "Животот ја имитира уметноста повеќе отколку што уметноста го имитира...
Кралицата Елизабета II сигурно дека не чува клучеви од дома во чантата. А не изгледа ни како да има некоја...
Неколку од прасињата кои ја сочинуваат славната колонија на Бахамите биле пронајдени мртви, откако туристи им...
Дубаи во последната декада стана синоним на луксуз и неверојатна архитектура, а токму во нивниот "Palm Hotel",...
Идеалните фотографии кои ќе ги видите во понудата на туристичките агенции изгледаат како рајот на Земјата. Но,...
Доколку отсекогаш ви било желба да го посетите (или да се преселите во) Нов Зеланд, сега  ви е шансата!
Мачето Фред било пронајдено од една девојка на паркинг - напуштено, преплашено, изгладнето... Имало само еден...
Нема ништо послатко од фока, освен фока што има играчка која е минијатурна верзија од неа!
Старата и напуштена цементарница која сите ја гледале како пропаднат проект, архитектот Рикардо Бофил ја видел...
"Вистинската магија се наоѓа во нас самите"- ова е пораката која ја носите по посетата на Дизниленд. Четири...
Меган Роско, или како што ја нарекуваат "кралицата на макарон-колачињата" е слаткарка и Инстаграм ѕвезда која...
Понекогаш за добра забава се' што ви треба е креативност и неколку картонски кутии, а Леон Меки и Лили Ленг ова...
Има причина што децата измислуваат безброј оправдувања кога ќе побарате од нив да ви помогнат со извршувањето...
Оваа приказна започнала пред две години, кога фотографката Камила Кортс за првпат ја однела својата ќерка Лејла...
Кажете им збогум на пластичните кајаци, чамците на надувување, па дури и џиновските гуми за пливање кои беа...
Дизајнерот Томи Хилфигер и неговата сопруга Ди одлучија да го стават на продажба нивниот луксузен дом во Мајами...
Овие прејаки и преслатки генгста банди на животни се најдоброто нешто што сте го виделе денес!
Најчесто кога ќе се спомне декорација на торта се мисли на надворешниот изглед, но ретко кога и внатрешноста на...