Занимливости

Девојчињата на 16 години почесто се опијануваат од своите врсници од посилниот пол, открива новото...
60-годишниот Стив Витли, кој по инсистирање на своите пријатели вложил две ипол евра на трки на коњи, освоил...
Примерокот на стрипот на "Marvel" од 1962 година, во кој за прв пат се појавува Спајдермен, продаден е на...
Бил Гејтс минатата година не беше на врвот на листата најбогати луѓе на светот само поради својата филантропија...
Спејс шатлот "Discovery" денес слета во Вселенскиот центар "Кенеди", на Флорида, со што ја заврши својата 39-та...
"National Geographic" ja објави фотографијата на лицето на "најтипичниот претставник на човечкиот род", која ја...
Американецот Џонатан Дојл, кој има навика да се маскира во митското суштество Големо стопало, ja тужи...
Минатото лето кружеа гласини дека "LVMH" планира да го воведе неодамна стекнатиот бренд "Princess Yachts"...
Среќно е момчето кое живее во оваа соба, a според изгледот на фотографиите, многу луѓе би се сложиле дека вака...
Судот во Џенова денес им изрече вкупно 11 години затвор на првоосомничениот Иван Богданов, и тројцата српски...
Сето време кое просечен корисник го поминува уредувајќи го својот профил, тагнувајќи фотографии и менувајќи...
Леталото "Chandrayaan-1" кое е дел од индиската истражувачка организација, откри пештера на Месечината, долга...
Ова е дефинитивно тажна слика за вљубенците на животните, каде бебето мајмунче се држи за грбот на една...
Публиката и вљубениците во Кокта пијалокот имаат нов омилен лик од он лајн аудицијата Невергрин. Нејзиното име...
Хит анимираниот филм "Up!" во кој куп балони ја носат куќата во небеските височини ги инспирираше луѓето од...
Најскапата слика на светот, делото на Пикасо "Акт, зелени лисја и гради", за првпат ќе биде изложена во...
Го добила натпреварот со својот тим, заминала да се породи, и по три часа повторно се вратила на кошаркарските...
Една двојка од Австралија доживеала неверојатно искуство на три илјади метри над земјата во леталото aAirborne...