Занимливости

Колкава е шансата да добиете еднојајчани близнаци два пати, и тоа на ист датум? Шансите се еден спрема 17...
Докторите стравуваат дека Лу Ѕихао (4) нема да доживее возраст од 20 години ако продолжи толу да јаде. Тој е...
Кога ова мало, пердувесто пајче прошетало во просторот на горилите, најверојатно не планирало тука да...
Кинеските цензори овие денови одлучија дека "патувањето низ времето" и сите облици на научно-фантастични серии...
Најголемиот интернет пребарувач "Google" денеска логото на својата страница го посвети на Чарли Чаплин...
Фамозната сино-бела куќа на плажа од култната серија "Beverly Hills 90210" каде Дона ја изгуби својата невиност...
Холандската манекенка Дутсен Крос е една од стоте лица кои во 2014 година ќе патуваат во вселената. Ангелот...
Загрозениот јазик во Мексико ќе исчезне затоа што последните двајца кои го знаат јазикот, одбиваат да...
Бекот на рускиот прволигашки тим "Анжи", Роберто Карлос, доби "Bugatti Veyron" како подарок за 38 роденден од...
Теоретичарите на завера тврдат дека Армстронг никогаш не стапнал на Месечината, односно тие тврдат дека...
Еден од најдобрите кошаркари на сите времиња и ас на Лос Анџелес Лејкерс, Коби Брајант, е казнет со 100.000...
Фармерот од Девон во Англија го офарбал цело стадо овци со портокалова боја за конечно да ги спречи крадците...
Римскиот нос, раздалечените очи и раширените ноздрви се чести физички облежја на успешните луѓе, напрчениот...
Германскиот еко-индустријалист Гвидо Крас се реши да ја продаде својата супер јахта "Silver Zwei", кoja е долга...
Германската медиумска куќа "NDR" објави снимка од непознат објект над нуклеарната електрана Фукушима...
Тој содржи повеќе сол од четири пакетчиња чипс и ќе ви требаат часови џогирање за да ги потрошите...
Дали сте подготвени да учествувате во изградбата на потполно нова цивилизација? Бен Веи, 31-годишниот...
Човекот кој бил осакатен во страшна планинарска несреќа, денес повторно може да планинари благодарение...