Занимливости

Старата и напуштена цементарница која сите ја гледале како пропаднат проект, архитектот Рикардо Бофил ја видел...
"Вистинската магија се наоѓа во нас самите"- ова е пораката која ја носите по посетата на Дизниленд. Четири...
Меган Роско, или како што ја нарекуваат "кралицата на макарон-колачињата" е слаткарка и Инстаграм ѕвезда која...
Понекогаш за добра забава се' што ви треба е креативност и неколку картонски кутии, а Леон Меки и Лили Ленг ова...
Има причина што децата измислуваат безброј оправдувања кога ќе побарате од нив да ви помогнат со извршувањето...
Оваа приказна започнала пред две години, кога фотографката Камила Кортс за првпат ја однела својата ќерка Лејла...
Кажете им збогум на пластичните кајаци, чамците на надувување, па дури и џиновските гуми за пливање кои беа...
Дизајнерот Томи Хилфигер и неговата сопруга Ди одлучија да го стават на продажба нивниот луксузен дом во Мајами...
Овие прејаки и преслатки генгста банди на животни се најдоброто нешто што сте го виделе денес!
Најчесто кога ќе се спомне декорација на торта се мисли на надворешниот изглед, но ретко кога и внатрешноста на...
Правењето на музика од цртежи е предмет на интерес на уметниците веќе некое време, но досега тие секогаш звучеа...
На вчерашната прес конференција на Американската вселенска агенција НАСА, беше откриено дека научниците...
Моментот кога 24-годишната девојка по име Фиби Џил ја здогледала сликата од ова напуштено маче без едно око,...
Руската манекенка Вики Одинцова го "извади од памет" пола свет кога пред некој ден без никаква заштитна опрема...
За позитивен и весел почеток на денот, погледнете ги овие преслатки дебелки чинчили се толку меки и совршено...
Откако дознал дека кучето на неговиот брат, Купер, паднало низ тенкиот мраз во замрзнатото езеро, дечкото по...
Благодарение на креативната Аманда Џој Велс, отсега ќе можете да пробате голтка од Универзумот...
Киера Плиз е Инстаграм ѕвезда и косплеј-девојка која ги руши стереотипите дека овој "спорт" им припаѓа на...