Занимливости

Данскиот илустратор HuskMitNavn пронајде интересен и креативен начин да им даде живот на своите цртежи...
Повеќе од 100 години се веруваше дека причината за потонувањето на легендарниот брод Титаник е удар во санта...
Можеби сакате постојано да ви доаѓаат гости дома или соседите да се канат самите на кафе, а можеби и воопшто не...
Уметникот Мартин Брукнер е човекот кој стои зад блогот "Spaghetti Toes", кој е посветен на пресмешни илустрации...
Дали сте забележале дека часовниците во рекламите речиси секогаш покажуваат исто време, и тоа 10 часот и 10...
Понекогаш реалноста може да биде уште поубава од фантазијата и бајките, особено ако се земе во предвид тоа...
Иако има само 320.000 жители, Исланд со своите прекрасни вулкани, волшебни фјордови и ледени планини и глечери...
Една од најголемите мистерии во светот е Бермудскиот триаголник, кој важи за проколнато место каде исчезнуваат...
Еден корисник на Редит објави пред и потоа фотографија од своето куче со намера да ја покаже трансформацијата...
Овие прекрасни и креативни семејни портрети се тука за во ова време на годината да не' потсетат дека на светот...
Малата русинка Анастасија Књазева неодамна беше прогласена за најубавото девојче на светот, а нејзиниот...
Легендарната холивудска актерка За За Габор почина во својот дом на 18-ти Декември. Сега, нејзиниот дом во Палм...
Еден ден, некој се јавил на групата за спасување животни од градот Ужгород во Украина. Известувањето било дека...
Понекогаш љубовта доаѓа спакувана во шарена хартија, а ова трогателно видео ќе ви ги стопи срцата...
Кога ова мало бездомно маче било посвоено, никој не претпоставувал дека кога ќе порасне ќе биде навистина...
По семејната трагедија која неодамна му се случила на семејството Чеснеј, а за која не сакаат да откриваат...
Девојките кои својата групна фотографија ја постираа на социјалните медиуми, не ни очекуваа какво внимание ќе...
Нормално, кога екстерен блиц за апарат чини 800-1000 евра, не е ни чудо што луѓето пронаоѓаат генијални,...