Занимливости

Шкотската пивница "BrewDog" наскоро ќе му го подари на светот најдобриот подарок што некој може да го замисли...
23-годишниот Доминиканец – Келвин Рафаел Мејиа починал од труење од алкохол, откако во ноќен клуб, заради...
На интернет забрзано се шири застрашувачка слика која наводно настанала вo eдeн oд поголемите градови во...
Вообичаено, за да се изгради една куќа потребни се месеци и месеци, но оваа компанија од Сан Франциско успеа да...
Кога ги гледаме и кога читаме за животите на славните, понекогаш забораваме дека тие не се супер-луѓе и дека...
„Заѕиданиот хотел“ (The Walled Off Hotel), зграда со 10 соби, е новата сопственост на познатиот уличен уметник...
Кон крајот на месецот Март Холандија станува најпосакуваната дестинација во Европа - волшебните лалиња...
Иако сите си имаме омилени места ширум светот, едноставно некои локации се пофотогенични кога станува збор...
Алцхајмеровата болест е една од водечките причини за смрт во САД. Од оваа болест боледуваат скоро 47 милиони...
Ова неодоливо слатко поларно мече родено во Зоолошката градина во Минхен има само три месеци, а веќе го освои...
Славниот писател Оскар Вајлд еднаш рекол: "Животот ја имитира уметноста повеќе отколку што уметноста го имитира...
Кралицата Елизабета II сигурно дека не чува клучеви од дома во чантата. А не изгледа ни како да има некоја...
Неколку од прасињата кои ја сочинуваат славната колонија на Бахамите биле пронајдени мртви, откако туристи им...
Дубаи во последната декада стана синоним на луксуз и неверојатна архитектура, а токму во нивниот "Palm Hotel",...
Идеалните фотографии кои ќе ги видите во понудата на туристичките агенции изгледаат како рајот на Земјата. Но,...
Доколку отсекогаш ви било желба да го посетите (или да се преселите во) Нов Зеланд, сега  ви е шансата!
Мачето Фред било пронајдено од една девојка на паркинг - напуштено, преплашено, изгладнето... Имало само еден...
Нема ништо послатко од фока, освен фока што има играчка која е минијатурна верзија од неа!