Занимливости

Малку пред завршувањето на минатата година, "Pantone" традиционално ја претстави бојата којашто ќе биде хит во...
Калани и Јарани се двете преслатки близначиња од Илиноис кои го освоија светот бидејќи спаѓаат во групата на...
Пиењето црвено вино е забавно, се' додека не се погледнете во огледало и не сфатите дека изгледате како да сте...
- Тато, тато, може да чуваме кутре?- НЕ ДОАЃА ВО ПРЕДВИД!
Кучето кое го доби името Вера со последни сили се довлечкало до ветеринарниот центар, слаба, изнемоштена и со...
Алекса Џин Браун е девојката која има се' - совршено тело, 2 милиони следбеници на Инстаграм (@Alexajeanfitness...
Нема некој што не сака цвеќиња, а богами и нема некој што не сака сладолед. Затоа, целиот свет се заљуби во...
Во зима е студено, па дури и во Северна Индија, каде ни егзотичните животни не се имуни на студот. Затоа, веста...
Овој необичен хотел на дрво спаѓа во класата на луксузни хотели, а тоа што го прави посебен (освен тоа што е...
Еден возач на камиони во Намибија пред да тргне на пат слегол да ги провери своите гуми, но не очекувал дека...
Има некои места во светот кои наликуваат како да се излезени од бајките или како да се сет на некој филм, но...
Зимата и зимските празници се сезона кога се седи дома, се пие топол чај со рум и се прават слатки Божикни...
Сигурно имате пријател или сте сретнале барем еден човек кој иако има темна коса, има чудно портокалова брада....
Иако дождот е неопходен за планетата Земја да постои и да не умре од дехидрација, некои луѓе го сфаќаат лично и...
Кога врне снег во градовите, на улиците и на тротоарите се фрла сол која го топи снегот (добро, кај нас и не...
Кејси Богс и нејзиниот сопруг не биле сигурни како ќе реагираат нивните четири посвоени кучиња и една мачка...
Кјото до денешен ден има репутација на најубавиот град во Јапонија, толку убав и уникатен што е под заштита на...
Оваа статија ќе ги интересира милионерите и милијардерите, бидејќи овие острови чинат мноогу. Но, тоа не значи...