За Божик облечете се во карирано!

Извор: ЗаЗабава | Објавено: 26.12.2016 - 13:44

Има нешто во карираниот дезен што потсетува на Божик и на зима. Можеби асоцијацијата е со топлите карирани ќебиња? Или тоа што карираното обично доаѓа во црвените, зелените и белите зимски празнични нијанси? :)

Како и да е, и да се облечете од глава до петици во карирано, нема да погрешите! Погледнете ги овие стилски комбинации кои ќе ви дадат идеја како да го носите своето омилено карирано палто, здолниште или кошула: