(ВИДЕО) Вестбрук се запиша во историјата

Извор: ЗаЗабава | Објавено: 23.03.2017 - 16:13

Омилениот Расел Вестбрук кој има шанса да сруши голем број на рекорди оваа сезона, повторно се запиша во историјата.

Тој во лесната победа на Оклахома против Филаделфија, со 122:97, стигна до својот 35-ти трипл-дабл во сезоната. Неговиот трипл-дабл во сезоната стигна откако тој постигна 18 поени, 11 скокови и 14 асистенции за само 30 минути игра.