(ВИДЕО) Како Меси си одеше од Камп Ноу

Извор: ЗаЗабава | Објавено: 09.03.2017 - 09:20

Радоста на фановите на Барселона е огромна, нивниот тим направи нешто неверојатно, па на ѕвездите на тимот не им беше лесно да излезат од стадионот.

Барселона го направи најголемиот камбек во историјата на Лигата на шампионите, па на Камп Ноу и низ улиците на градот се случуваше вистинско лудило. На Лионел Меси му беше тешко да излезе од стадионот. Вакво нешто не се случува секој ден.

https://www.facebook.com/goal/videos/10155092559967272/