Веројатни состави: Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед

Веројатни состави: Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед

По вчерашните тренинзи на двата гиганти, веќе се познати стартните состави за вечерашниот спектакл на „Телеком арената“ во Скопје.

Реал Мадрид од првата минута ќе стартува со најголемите ѕвезди како Кристијано Роналдо и Герет Бејл. Додека во почетната формација од 3-5-2 на Мурињо, пак, се предвидува дека нема да има некои поголеми изненадувања. Повелете во прилог составите.

СУПЕРКУП 2017 – Веројатни состави
РЕАЛ МАДРИД – МАНЧЕСТЕР Ј.
„Телеком арена“ во Скопје. Главен судија: Џанлука Роки од Италија
РЕАЛ МАДРИД (4-3-3): Навас, Карвахал, Рамос, Варан, Марсело, Кашемиро, Крос, Модриќ, Роналдо (Иско), Бензема и Бејл.
Тренер: Зинедин Зидан
МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД (3-5-2): Де Хеа, Валенсија, Линделоф, Смолинг, Блинд, Дармиан, Херера, Матиќ, Погба, Лукаку и Мкхитарјан.
Тренер: Жозе Мурињо