"Убавицата и ѕверот" во кината

Извор: ЗаЗабава | Објавено: 16.03.2017 - 13:37

Вечерва премиерно на репертоарот во кината ќе се изведе дизниевата бајка преточена во филм - “Убавицата и ѕверот”.

Бајката за младиот принц, кој е заробен во форма на ѕвер може да биде ослободен само од вистинската љубов. Неговиот живот се менува кога Бела, паметна и убава девојката, доаѓа во неговиот замок. Покрај нејзините стравови, таа се спријателува со маѓепсаните слуги во замокот и учи како да ја забележи вистинската страна на младиот принц.

Главната улога во филмот ја игра Ема Вотсон, ѕверот го игра актерот Ден Стивенс, а настапуваат и Ема Томсон, Иан Мекгрегор, Иан МекКелен, Кевин Клајн и други. Филмот во режија на Бил Кондон.

Во продолжените погледнетего и трејлерот за филмот.