#Убав живот

 • Авионски палати
  За "обичните смртници" летањето е досадно искуство кое што се поврзува со лошата храна и претесниот простор за...
 • Во близина на Монако
  Вљубениците во Француската ривиера сигурно ќе бидат воодушевени од оваа модерна вила сместена на само 15 минути...
 • Локацијата е богатство
  Кога ја купил куќата за 7,500 евра, истата не била ништо повеќе од скромно место кое му служело како заштита...
 • Ретро доживување
  Хотелот "Chic & Basic Ramblas" е место каде што сте поканети да фантазирате за возбудата која ја донесе со...
 • The Fullerton Hotel
  На тамошниот јазик, зборот Singapore/singapura значи градот на лавот, а The Fullerton Hotel како горд и...
 • Хотелот Пангкор Лаут е сместен на приватен остров во Малезија. Опкружен со богата вегетација, овој луксузен...
 • Спој со природата
  Визуелно и функционално поделена на два павиљона, резиденцијата дизајнирана од Bercy Chen Studio, која е...
 • Одличен дизајн
  Сите ние сакаме да читаме, а потоа, нормално, книгата ја оставаме на маса. Токму оваа проста операција стои зад...
 • Во Тел Авив
  Со своите живописни бои и интерактивноста, новите канцеларии на "Google" во Тел Авив, Израел повеќе изгледаат...
 • Кој би го одбрале?
  Ако и вие, барем некогаш во животот сте помислиле за тоа какво е чувството да поседувате сопствен остров на кој...
 • Одново изграден
  Канадскиот "Hotel de Glace", уникатен леден хотел, оваа година по 13-ти пат се враќа за потребите на...
 • Најкул мали градчиња
  Доколку се упатите на патување низ Европа, немојте да заборавите да ги посетите и малите градчиња. Токму тие го...
 • Зеленило и базен
  Добредојдовте во ексклузивната вила, во која би добиле тешка главоболка само од помислата на средување на...
 • На Француските алпи
  Луксузната вила "Les Gentianes 1850" се наоѓа на една од најдобрите локации во Коурчшевел, на Француските алпи...
 • Emirates Airlines
  "Emirates Airlines" стана првата официјална луксузна авиокомпанија на Обединетите Арапски Емирати пред повеќе...
 • Грчкото архитектонско студио "314 Architecture Studio" го заврши дизајнот на "H3 House", футуристичката...
 • Совршениот камперски одмор досега зависеше од времето, но откако се отвори првиот затворен камп во светот, дури...
 • Многу луѓе по новогодишните празници се одлучуваат своето тело да го вратат во ред и започнуваат да посетуваат...
 • Тајната на долгиот живот се крие во физичката активност, попладневниот одмор и храната од сопствено...
 • Иако изгледа како последното место на земјата каде што може да се пронајде и најмал знак на луксуз, еко кампот...