#Убав живот

 • Meydan
  Хотелот "Meydan" има се што ви е потребно за луксузен престој во Дубаи. 227-те соби со поглед на тркачките...
 • Во Мексико
  Сместен во Мексико, на работ на заливот Бандерас, одморалиштето "Grand Velas Riviera Nayarit" е идеално место...
 • За 2013
  Американскиот архитектонски институт ги објави добитниците на наградите AIA/HUD Secretary Housing. Главната...
 • Исполнување на соништата
  Доколку сонувате за одмор на Хаваите, тогаш ова бајковито место сигурно ќе ви се допадне. Имено, хотелот "...
 • Рај на земјата
  Овие екстравагантни имоти ширум Шпанија пропаѓаат. Нивните сопственици одлучија да ги продадат, а цените им...
 • Yunak Evelri Cave Hotel
  "Yunak Evelri Cave Hotel" се наоѓа во Кападокија, во Турција. Преубавиот хотел е сместен во карпите, а...
 • Ем еколошки, ем прекрасен
  Сончевото калифорниско време, плажите, забавата и сиот "сјај", допринесуваат луѓето да сметаат дека доколку...
 • Уживање во Мајами
  Основачот на "TeleBrands" Аџит платил 34 милиони долари за еден од 26-те станови во "Miami Beach Edition"....
 • Во Словачка
  Словачка е една од земјите од источниот блок која полека оживува и се развива во поглед на архитектурата и...
 • Божји "дар"
  Објектот во кој што луѓето некогаш се молеле и доаѓале да ги искажат своите гревови, денес е претворен во...
 • Егзотика
  Од моментот кога ќе пристигнете во вилата Иси, ќе заборавите на се останато. Овој мал дел од рајот е сместен на...
 • Во Монако
  Додека најголемиот дел од Европа и понатаму се обидува да се извади од економската криза, за екстремно богатите...
 • Оригинална градба
  Оваа градба можеби изгледа како здравствен и сигурносен кошмар, тетеравејќи се над работ од ридот, но "...
 • Уживанција
  Столиците доаѓаат во различни облици и големини, но постојат малку кои изгледаат удобно како "Gravity Balans"...
 • Спиење со рибите
  Океан апартманите во сингапурското одморалиште "World Sentos" се првите подводни хотелски апартмани од овој вид...
 • Стан за вечно млади
  Еден пар го претвори својот апартман во Њујорк во врвен рај за малите - но, тие немаат деца. Сопствениците, кои...
 • Скандинавски дизајн
  Основата за дизајнирање на овој модерен апартман зачинет со класични детали, бил живописниот имот од 17-от век...
 • За совршен спокој
  Обиколен од лавиринти на зеленило, "Urban Cabin", проектот развиен од страна на архитектонското студио "Suyama...
 • Авионски палати
  За "обичните смртници" летањето е досадно искуство кое што се поврзува со лошата храна и претесниот простор за...
 • Во близина на Монако
  Вљубениците во Француската ривиера сигурно ќе бидат воодушевени од оваа модерна вила сместена на само 15 минути...