Џек открива начини за резервирање најефтини авионски кртиЖивот
Корисно

Џек открива начини за резервирање најефтини авионски крти

Џек Шелдон од Тексас, основач на сервисот „Jack’s Flight Club“ открива неколку начини за резервирање на што поевтини авионски летови. …

Најпривлечните политичарки низ светот (ФОТО)Занимливости
Дефинитивно крадат погледи..

Најпривлечните политичарки низ светот (ФОТО)

Во скоро секоја земја во светот преовладува демократијата и изедначените права на мажите и жените, но сепак во политичкиот свет…

Што ново не очекува во мобилната технологија?Мобилни и технологија
Кои телефон го посакувате вие?

Што ново не очекува во мобилната технологија?

Првата половина од 2017 веќе помина, а Galaxy S8, неговиот поголем брат Galaxy S8+, LG G6, HTC U11 и OnePlus…

Колку кафе е испиено во серијата Пријатели?Занимливости
Интересен податок

Колку кафе е испиено во серијата Пријатели?

Милиони гледачи на крајот од деведесетите и почетокот на двеилјадитите стрпливо ја чекаа секоја нова епизода од серијата „Пријатели“. Моника,…

Вака изгледа човек кој живеел пред 500годиниЗанимливости

Вака изгледа човек кој живеел пред 500години

Истражувачите од Универзитетот „Џон Мурс“ во Ливерпул реконстуираа лице на маж од Даблин кој живеел пред околу 500 години. Researchers…

10 фотографии кои само жените ќе ги разбератЗанимливости
Интересно

10 фотографии кои само жените ќе ги разберат

Мажите веруваат дека жените не знаат што навистина сакаат и дека ги комплициаат едноставните работи, но вистината е дека тие…

Пријателство помеѓу риба и човекЗанимливости

Пријателство помеѓу риба и човек

Рибата што припаѓа на видот „овча глава“, живеела во близина, па Аракава ја гледал речиси секогаш кога нуркал и ја…

(Видео) Големото јаболко некогаш и сегаЗанимливости
После 8 децении

(Видео) Големото јаболко некогаш и сега

Главните туристички атракции во Њу Јорк, како и самиот град, многу се променија за последниве 80 години. Мостот во Бруклин,…

Оваа жена била главна на свадбата на Милош и ЈелисаветаШоу бизнис и трач
Супер бабичка

Оваа жена била главна на свадбата на Милош и Јелисавета

Венчавката меѓу глумицата Јелисавета Орашанин и кошаркарот Милош Теодосиќ го привлече вниманието на медиумите, од главното мени, гостите до поклоните.…

Карли Клос открива – Ми рекоа дека сум предебела и преслаба во ист денШоу бизнис и трач
Браво

Карли Клос открива – Ми рекоа дека сум предебела и преслаба во ист ден

Супермоделот Карли Клос од неодамна на Меѓународниот фестивал на креативноста одржан во Кан зборуваше за некои непријатни работи со кои…