Стигна првиот трејлер за римејкот "Dirty Dancing"

Извор: ЗаЗабава | Објавено: 26.04.2017 - 14:54

Вчера е објавен првиот трејлер за римејкот на Dirty Dancing.

Филмот снимен далечната 1987 година, наскоро ќе добие телевизиска адаптација, а во главните улоги ќе ги гледаме Abigail Breslin како Бejби и Colta Prattesa во улогата на Џони.

Премиерата на тричасовниот римејк ќе биде на 24 мај.