Слушнете го дуетот на Дуа Липа и Мигел

Извор: ЗаЗабава | Објавено: 23.04.2017 - 14:45

Што ќе се случи кога поп ѕвезда со потекло од Косово ќе се здружи во дует со RNB ѕвезда од Калифорнија? Во случајот на Дуа Липа и Мигел почнува подиумот да се тресе.

Тие двајца неодамна снимија електро-поп дует Lost in your light, кои како и многу поп песни се пее со страст и потполно ве обзема.

Како звучи оваа нумера која ќе ја слушаме во наредните месеци погледнете тука.