Славните личности го покажаа своето "вистинско лице"

Извор: ЗаЗабава | Објавено: 24.02.2017 - 17:14

Фотографот Ендру Х.Вокер решил да создаде фантастичен фото проект, во кој покажува колку се разликуваат "вистинските лица" на славните личности, од оние кои ги гледаме на фотографиите во јавноста.

Најпрво, тој побарал од ѕвездите да позираат пред фотоапаратот како што тоа би го направиле обично кога се наоѓаат пред објективите.

Потоа, тој побарал да се релаксираат и да бидат свои, па на тој начин прикажа како изгледаат славните личности кога ќе се опуштат зад сцената. Еве некои од неговите фотографии кои го сочинуваат одличниот фото проект.

Ен Хатавеј


Ијан Мекрегор


Синтија Никсон


Џереми Ренер


Џерард Батлер


Брајс Далас Хауард


Ричард Гир


Глен Повел


Гаел Гарсија Бернал


Лили-Роуз Деп


Рејчел Вејц


Габи Хофман


Арон Екхарт


Ејми Адамс


Сигурни Вивер


Џенифер Конели