Синот на Хју Џекмен: Татко ми не е кул како „Wolverine“

Извор: Стандард | Објавено: 07.03.2017 - 15:22

Во петокот вечер, за време на своето гостување во „Вечерното шоу на Стефан Колберт“, Хју Џекмен откри дека неговиот 16-годишен син Оскар, мисли дека актерот нема ништо заедничко со ликот на врколак од филмот „Wolverine“ и „Х-мен“, пишува Дејли Мејл.


48-годишниот актер се сеќава моментот кога неговиот син бил околу 13 години. Џекмен раскажува дека пријател на неговиот син му поставувал прашања за филмот „Wolverine“, но Оскар не одговарал на ниту едно од нив.

„Конечно слушнав како Оскар вели: „Слушај, татко ми нема никаква врска со врколакот, тој не е силен, тој не е кул. Не ме прашувај повеќе за тоа“, заврши актерот со хумор.

Последната улога на Хју Џекмен е во филмот „Logan“, последниот дел од серијалот „Wolverine“. Улогата наложува многу сцени кои бараат совршена фигура, затоа тој одржувал режим на исхрана и фитнес програма. Хју признава во интервјуто пред Стефан Колберт дека се радува на тоа дека ќе се врати на нормални оброци.

„Да се ​​разбудам ноќе и да си земам нешто за јадење во кревет, едноставно да јадам, е прилично добро“ сподели тој пред водителот.