Шоу бизнис и трач

Старлетата Блек Чајна, која наскоро ќе стане најновата Кардашијан откако се омажи и доби дете со Роб Кардашијан...
Откако успеа да стане жената со најмногу номинации за Греми награди во историјата, Бијонсе успеа да сруши уште...
Драмата со Канје Вест и Ким Кардашијан никако да заврши, па така најновите гласини се дека нервниот слом на...
Едно време, Том Хидлстон беше толку заљубен во Тејлор Свифт што носеше маичка со натпис "Ја сакам ТС". А Тејлор...
Актерот Питер Вон синоќа почина на 93-годишна возраст, а неговото заминување било мирно и бил опкружен со...
Овие селебрити парови изминатава година направија да веруваме дека љубовта сеуште постои...
Бела Хадид одлучи да му покаже на светот дека не е само помладата мистериозна сестра на Џиџи Хадид, и ова е...
Водителот Џејмс Корден не се ни надеваше колку откачени знаат да бидат ѕвездите кога го создаде своето...
Саша Барон Коен никогаш не е срамежлив кога се однесува на шегите кои ги упатува кон општеството и политичарите...
Во новата кампања на УНИЦЕФ за заштита на децата се појавува славниот поранешен фудбалер Дејвид Бекам...
Денес, синот на Ким Кардашијан и Канје Вест, Сент Вест, наполни една година...
Актерката Рис Витерспун заедно со целото свое семејство неодамна се појави на премиерата на анимираниот мјузикл...
Младата старлета Kајли Џенер има само 19 години, но веќе одлучи да ги следи стапките на своите постари сестри и...
Модниот магазин "Vanity Fair" пред неколку дена на својот Инстаграм профил објави неретуширана фотографија од...
Според последните извори во врска со приказната за нервниот слом на раперот Канје Вест, дознаваме дека...
Минатата среда Мила Кунис и Ештон Катчер го добија своето второ дете, а веста беше потврдена и на нивната веб...
Оваа година социјалните мрежи доживеаја вистински раст, особено Инстаграм, а како што завршува 2016, така се...
При промоцијата на својот најнов филм "Patriots Day", актерот Марк Волберг во интервјуто кое го даде за "Task...