Шоу бизнис и трач

Доколку сте обожавател на водката, или на Ченинг Тејтум, оваа вест ќе ви се допадне. :)
Денес, тие се славни и убави. Некои од нив важат за секс икони, други се модни гуруа кои ги поставуваат...
По повод 150-годишнината од постоењето на познатиот магазин Harper's Bazaar, Ријана ќе се појави на насловната...
Минатото лето едно парче облека се издвои од сите останати... Збунувачката, фамозната маичка која ја носеше Том...
Во чест на новата капсулна колекција која е резултат на соработката помеѓу Џиџи Хадид и славниот моден дизајнер...
Колку вреди името Кајли? Судејќи според прашината што се крена околу судската битка на Кајли Миног и Кајли...
Помеѓу двата свои проекти, филмот "Nocturnal Animals" и претстојниот "Life", Џејк Џиленхол моментално работи на...
Кога повеќето од нас патуваат, секогаш бараме што подобро место за пониска цена, а многу често се упатуваме кон...
Лајди Гага имаше 13-минутен настан за време на полувремето на американскиот спортски спектакл Супербол...
Дефинитивно нема повеќе љубов помеѓу Мараја Кери и нејзиниот поранешен свршеник Џејмс Пекер. А кога дивата...
Поп кралицата Мадона наводно добила дозвола за да посвои уште две деца од Малави, после одлуката која ја донел...
Сите знаеме за теоријата дека како што старееме, се' повеќе заличуваме на своите родители, а The Weeknd и...
Денот на Вљубените се приближува, а тоа секогаш е поврзано со чоколатца, вино и секси долна облека. Баш каква...
Позлатената американска Олимпијка, Симон Бајлс, реши на светот да му покаже преку една фотка дека врвните...
Алесија Кара е пејачка од Америка која покрај тоа што има своја кариера, совршено ги имитира останатите славни...
Знаеме дека манекенките се постојано под притисок да изгледаат слаби и згодни, но Кендал Џенер овојпат отиде...
Мараја Кери или има сериозно добра смисла за хумор, или е сериозно откачена - во двата случаи, ја обожаваме! :)
Овие неколку месеци не се едни од најсреќните за славните - овојпат пејачката Ники Минаж е новата жртва на...