Шоу бизнис и трач

35-годишната манекенка Алесандра Амброзио им се придружи на Емили Ратајковски, Ким Кардашијан, Кендал Џенер и...
Новите гласини велат дека убавата актерка Марго Роби се омажила викендов со својот дечко Том Акерли, со кој е...
Дојде тој период од годината кога славните личности се фалат со своите елки - кој има најголемо дрво, кој е...
Водителот на популарната емисија "Carpool Karaoke", Џејмс Корден, на публиката ѝ поклони уште еден последен...
Во екот на целата возбуда околу врската на Принцот Хари и американската актерка Меган Маркл, јавноста почна да...
Синовите на Кортни Кардашијан, Мејсон и Рејн Дисик, делат ист роденден! На 14 Декември Мејсон наполни седум, а...
Инстаграм наскоро ќе стане многу позабавно и поелегантно место - омилената дама на Холивуд, Хелен Мирен, си...
Омилениот холивудски пар, актерите Рајан Рејнолдс и Блејк Лајвли, уште еднаш покажаа дека навистина знаат да се...
Најпознатиот светски рекордер во пливање Мајкл Фелпс пред два месеци во мексиканското одморалиште Кабо го кажа...
Ким Кардашијан речиси два месеци отсуствува од социјалните медиуми - освен неколкуте фотографии што ги објави...
Доколку не сте знаеле, манекенките Џиџи и Бела Хадид имаа висок старт за влегување во светот на славните - тие...
Затоа и целата јавност ја обожава оваа откачена ѕвезда - во исто време и изгледа секси, а и добро ќе ве...
Младата старлета Кајли Џенер несомнено има вкус за големи и скапи работи. Оваа 19-годишна тинејџерка неодамна...
Ослабената и разубавена Клои Кардашијан не пропушта прилика да се пофали со своето ново згодно тело, а овојпат...
Актерите Рајан Рејнолдс и Блејк Лајвли се можеби најубавиот пар во светот на славните - не само поради тоа што...
Презгодната пејачка Сијара сними секси празнично видео за магазинот "Love", и со тоа стана дел од ѕвездената...
Пејачот Џон Леџенд, кој инаку е добар пријател со Канје Вест, јавно го прозва Канје за средбата со Доналд Трамп...
Со појавувањето на пистата на модното шоу на "Victoria's Secret", Ирина Шајк најави дека го очекува своето прво...