Шоу бизнис и трач

Минатата недела, актерите Рајан Рејнолдс и Блејк Лајвли за првпат се појавија со своите ќеркички во јавноста, а...
Изгледа дека Џенифер Лопез и раперот Дрејк се нешто повеќе од професионални соработници...
Во неделата, инаку прилично повлечената актерка Кејти Холмс по повод својот 38-ми роденден на Инстаграм сподели...
Нејзиното височество, кралицата Елизабета Втора, официјално го даде своето одобрение и благослов за врската...
Грациозната австралиска актерка Никол Кидман покажа дека не се сфаќа себеси премногу сериозно откако прсна во...
Најмладата во кланот Кардашијан-Џенер на само 19 години покажува повеќе голотии отколку сите нејзини сестри...
Откако се проширија гласините за тајната свадба на Марго Роби, убавата актерка реши да сподели фотка на својот...
Во саботата беше хакиран Инстаграм профилот на старлетата Блек Чајна и беа објавени нејзините приватни пораки...
35-годишната манекенка Алесандра Амброзио им се придружи на Емили Ратајковски, Ким Кардашијан, Кендал Џенер и...
Новите гласини велат дека убавата актерка Марго Роби се омажила викендов со својот дечко Том Акерли, со кој е...
Дојде тој период од годината кога славните личности се фалат со своите елки - кој има најголемо дрво, кој е...
Водителот на популарната емисија "Carpool Karaoke", Џејмс Корден, на публиката ѝ поклони уште еден последен...
Во екот на целата возбуда околу врската на Принцот Хари и американската актерка Меган Маркл, јавноста почна да...
Синовите на Кортни Кардашијан, Мејсон и Рејн Дисик, делат ист роденден! На 14 Декември Мејсон наполни седум, а...
Инстаграм наскоро ќе стане многу позабавно и поелегантно место - омилената дама на Холивуд, Хелен Мирен, си...
Омилениот холивудски пар, актерите Рајан Рејнолдс и Блејк Лајвли, уште еднаш покажаа дека навистина знаат да се...
Најпознатиот светски рекордер во пливање Мајкл Фелпс пред два месеци во мексиканското одморалиште Кабо го кажа...
Ким Кардашијан речиси два месеци отсуствува од социјалните медиуми - освен неколкуте фотографии што ги објави...