Шоу бизнис и трач

Британскиот таблоид "The Sun" пишува дека вереницата на Кристијано Роналдо, Ирина Шаек е бремена, и дека...
Најскапиот фудбалер на денешницата Кристијано Роналдо (26) наскоро би требало да заплови во брачните води...
Познатиот акционен глумец Силвестер Сталонe покажа колку сериозно го сфаќа своето хоби - сликарството, па...
Холи Мадисон вчера ги почести обожавателите со деколте кое никогаш нема да го заборават, на церемонијата...
И тоа буквално! Во Синсинати беше претставен мурал, реплика на сводот од Сикстинската капела и тоа со Џорџ...
Мароканската тинејџерка поради која италијанскиот премиер Берлускони се најде на обвинителната клупа, сега...
Семејството Кардашијан во 2010 година заработиле вкупно 65 милиони долари, открива "Холивуд Репортер", што е...
Најдобриот кошаркар на денешницата, Американецот Коби Брајант е првиот спортист кој доби "ѕвезда" на Булеварот...
На која жена не би и се допаднало како звучи идејата за помлада верзија на Џорџ Клуни? Тоа би го посакале сите...
Иако во моментов живее на 9-милиони долари вреден имот на врвот на ридот во ексклузивната област Калабасас, Л.А...
Колумбиската пејачка Шакира е прогласена за уметник на годината според изборот на фондацијата на престижниот...
Актерката Џесика Алба и нејзиниот сопруг Кеш Ворен го очекуваат своето второ дете. Една од најпожелните глумици...
Глумицата Лиза Еделштајн, која е најпозната по улогата на докторката Кади во популарната серија "House",...
Во мегапроектот "Dubai World" свое парче од рајот купија бројни светски ѕвезди, но еден од првите на кој шеикот...
Популарната манекенка неодамна е забележана како лудо се забавува купувајќи секси "играчки" во една...
Американскиот музичар и глумец Ајс Ти денес го слави својот 53-ти роденден, а таблоидите едвај чекаат да видат...
Парис Хилтон е дефинитивно среќна девојка. По славењето на Валентајн во понеделникот, старлетата ден потоа...
Холивудската ѕвезда Џенифер Анистон неодамна откри дека бара стан на Менхетн, а изгледа дека пронашла токму..